75 TL üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo

Mağaza

Sıra Bende: Medyadaki Yalanlar Yok Sayılan Gerçekler

 49,90  34,93

  • Kitap Başlığı: Sıra Bende: Medyadaki Yalanlar Yok Sayılan Gerçekler
  • Yazar: A. İklim Bayraktar
  • ISBN: 978-605-5411-07-7
  • Yayınevi ve Dizi: Kronos Yayınları / İletişim ve Medya
  • Basım Bilgisi: 1. Basım – Ocak 2011
  • Sayfa Sayısı: 612
  • Kitabın Boyutları: 14 x 20 cm.

Açıklama

Taciz, komplo ve medya…

İnsanoğlu aklı keşfetti. Ardından zekilerle kurnazlar ayrışmaya başladı; zeka yanına sevgi, yaratıcılık, insancıllık gibi evrensel kavramları toplarken, kurnazlık da pragmatizm, abartı, kaypaklık, yanıltma gibi pratik uygulamalarla sıkı sıkıya ittifak yaptı. Sonra karşı karşıya geldiler: Zekâ rakibine ‘akılla’ muhalefet ederken, kurnazlık diğerine ‘şiddetle’ saldırdı. Zeka-Aklıselim Cephesi sanat, dayanışma ve evrenselliği geliştirdi silah olarak, Kurnazlık Paktı ise önce politikayı ve nihayet medyayı.

Süreç içinde medya öyle hale geldi ki kurnazlık, ayakta kalmak için başvurulan bir savunma mekanizması olmanın ötesine geçip karalama sistemine bile dönüştü. Birinin karalanması gerekiyorsa herkes aynı kulvarda koşmayı görev bildi. Biri kötülenmeye başlandıysa, herkes ağız birliği etmeyi ilke haline getirdi. Çirkin ve dışarıya her yönüyle kapalı bir kast oluşturdular medya kisvesi altında.

Bu kitap, neonlarla renk verilmek istenen o kasvetli binanın topluma bakan cephesini sıyırıp alıyor, ortaya ‘bir bebek evi’ çıkartıyor. O minik odacıklara türlü hallerde yakalanmış ‘koca koca’ medya mensupları yerleştirin hayalinizde; araya da biraz ‘koca koca’ politikacı serpiştirin.

Bu kitap sadece bir taciz hikâyesi anlatmıyor.

Bu kitap 21. Yüzyıl’ın ‘en flaş’ davasını, kimi akıl almaz komplo teorilerinin hikâyesini de anlatmıyor. Türkiye’de tuhaflaşan, anlaşılmaz hale gelen medya girdabının hikâyesi de değil burada anlatılan.

Öyleyse ne?

Kanlı bir linç girişimi… Yaralı ve zayıf düşmüş ava yöneltilen organize bir sırtlan saldırısı… Bir kadının özelinde Kadın’a uygulanan çirkin bir cürüm… Zulüm…

Bu kitap, ‘günahsızın attığı ilk taş’ olacak.