75 TL üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo

Mağaza

Sosyoloji (8. Edisyon)

 349,90  244,93

  • Kitap Başlığı: Sosyoloji (8. Edisyon)
  • Yazar: Anthony Giddens, Philip W. Sutton
  • Yayına Hazırlayan: Senem Tüfekçioğlu, Prof. Dr. Ayşe Nilüfer Durakbaşa, Dr. Funda Karapehlivan
  • Çeviri: Emine Arzu Kayhan
  • ISBN: 978-605-80536-1-8
  • Yayınevi: Kırmızı Yayınları
  • Basım Bilgisi: 1. Basım – 2019 Kasım
  • Sayfa Sayısı: 1152
  • Kitabın Boyutları: 19,5 x 26,5 cm.

Açıklama

Sosyoloji sekizinci edisyonuyla da yaşadığımız dünyayı ve rehberlik ettiğimiz yaşamları anlamlandırma konusunda vazgeçilmez bir kılavuz olmayı sürdürüyor.

Baştan sona gözden geçirilen ve güncellenen bu kitap, sosyolojiye dair dopdolu, cazip ve güvenilir bir giriş sunma konusunda rakipsiz bir çalışmadır. Yazarlar, sosyolojideki yeni görüşlerin yanı sıra güncel küresel gelişmelere ilişkin yetkin bir genel bakış ortaya koyuyorlar. Klasik tartışmalara özenli ve kapsamlı biçimde yer verilirken, en karmaşık görüşler de merak uyandıracak biçimde açıklanıyor. Akıcı ve takibi kolay bir tarza sahip olan metin, entelektüel titizliğinin beraberinde kolayca anlaşılır olmayı da başarıyor. Kitap interaktif pedagojiye yaptığı güçlü vurguyla birlikte, sosyolojik düşüncenin ebedi değerini görebilmeleri için okuyucularının ilgisini alana çekebilmeyi amaçlıyor.

Sekizinci edisyonda neler var: Sosyolojinin temel prensiplerine, amacına, araştırma yöntemlerine ve kuramlarına yönelik güçlü bir temel; Toplumsal cinsiyetten cinselliğe, kişisel yaşamdan yoksulluğa, küreselleşmeden medya ve siyasete, sosyal yaşamdaki önemli başlıklarla ilgili en güncel genel değerlendirmeler; Küresel eşitsizlik, iklim değişikliği ve sonu gelmeyen terör gibi modern dünyanın temel meseleleri konusunda sosyolojinin ne söylediğine ilişkin etkileyici örnekler; Küresel sosyoloji ve dijital teknolojilerin haberleşmeyi, çalışmayı ve insan ilişkilerini radikal biçimde dönüştürme biçimlerine yönelik güçlü bir odaklanma; “Klasik Araştırmalar”, “Küresel Toplum” kutucukları ile “Eleştirel Düşünme” açıklamaları gibi kaliteli pedagojik özelliklerin yanında, okuyucuları popüler kültür başlıklarına ve sosyolojik anlayışı kavrayabilecekleri orijinal araştırma makalelerine yönlendirecek bölüm sonu etkinlikleri.

Sekizinci edisyon sosyolojiye girişe dair bir standardı ortaya koymaktadır. Çalışma aynı zamanda www.politybooks.com/giddens adresinde kapsamlı destekleyici araştırmalarla tamamlanmaktadır. Yüksekokul eğitiminin başlangıcı için harika bir eğitim materyalidir ve yeni nesil sosyologlar için de ilham kaynağı olacaktır.

Anthony Giddens, London School of Economics and Political Science eski direktörüdür.

Phillip W.Sutton, bağımsız bir araştırmacıdır ve daha önce University of Leeds ile Robert Gordon University, Aberdeen bünyesinde çalışmıştır.